Omladinci Mačve po planu, pobeda u gostima protiv Morave
U utakmici 20.kola Prve Omladinske lige FS regiona Zapadne Srbije, Mačva je u Velikoj Plani ostvarila pobedu protiv ekipe Morave rezultatom 0:4 (0:3). Golove za Mačvu postigli su Luka Milisavljević u 2.min., Nemanja Panić u 26.min. i Ognjen Ristanović u 37. i 68.minutu meča.

Dragoslav Kostić, šef stručnog štaba Šapčana zadovoljan je današnjom pobedom u Velikoj Plani:

-"Pod dosta teškim uslovima, teren je bio 60% pod vodom, naši dečaci su pokazali ozbiljnost, pogotovo u prvom poluvremenu gde su ušli dosta jako u utakmicu i bukvalno protivnika celo poluvreme držali na njegovoj polovini, te naš golman Samurović nije ni jednom pipnuo loptu. U tom periodu smo i dali tri lepa gola, tako da smo već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika. Drugo poluvreme je, da kažemo, bilo više održavanje postignutog, s obzirom da je teren bio u sve lošijem stanju, da je bilo sve više vode i blata na terenu, uspeli smo da postignemo još jedan lep gol preko najboljeg pojedinca meča Ristanovića. Mogu biti zadovoljan odnosom prema igri dečaka koji su danas nastupali i sasvim zaslužena pobeda."

FK Morava (V.Plana) - FK MAČVA 0:4 (0:3)

Velika Plana, gradski stadion. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac). Pomoćnici: Srđan Dimitrijević i Nikola Đorović (Kragujevac), Žuti kartoni: nije bilo

FK Morava (Velika Plana): Andrija Spasojević (G), Mihajlo Strainjević (od 67.Andreja Đorić), Mihajlo Pavlović, Petar Vučković, Dušan Ilić (C), Miloš Veljković, Aleksandar Veljković, Đorđe Avramović, Milan Nađenović, Lazar Cvetković i Jovan Milić (od 60.Mihajlo Glišić) Trener: Bojan Đulić

FK MAČVA: Filip Samurović (G) (od 80.Miloš Gašić), Nemanja Žikić (od 88.Ivan Maksimović), Mladen Samurović (C), Slobodan Sladojević, Uroš Savković (od 88.Mihailo Branković),Vladimir Jovanović, Ognjen Ristanović, Aleksa Savić (od 66.Uroš Milošević), Kristijan Lukić (od 86.Mladen Radivojević), Nemanja Panić (od 70. Siniša Nikolić) i Luka Milisavljević (od 66.Andrej Opačić) Trener: Dragoslav Kostić Kole

Igrač utakmice: OGNJEN RISTANOVIĆ (Mačva)

U narednom 21.kolu, Mačva gostuje ekipi Novog Pazara. Zaostalu utakmicu iz 18.kola protiv Slobode iz Čačka, omladinci Mačve će odigrati u Čačku, 24.marta 2021.godine sa početkom u 14,00 časova.