Poraz kod kuće od Čukaričkog
  • Poraz kod kuće od Čukaričkog
U utakmici 28.kola LingLong Tire Super lige Srbije, Mačva je na svom terenu doživela poraz od ekipe Čukaričkog rezultatom 1:2 (1:1). Čukarički je zabeležio pobedu golovima Mitra Ergelaša u 14.min. i Marka Rakonjca u 72.minutu meča, dok je pogodak za Mačvu postigao Aleksandar Đoković u 30.minutu meča.

Alfred Jermaniš, šef stručnog štaba Šapčana:
-"Rezultat kaže sve, mi smo danas izgubili na našem terenu, jednostavno Čukarički je za taj jedan gol bio bolji od nas. Mi smo danas isto tražili tri boda, svi se bore za tri boda kada istrče na teren, kao što je rekao kolega, oni su u prvom poluvremenu imali neke situacije da povedu sa dva gola razlike, to nisu iskoristili i time su nama dali malo vetra u jedra. Kao što je on napomenuo, mi smo mlada ekipa, iz utakmice u utakmicu rastemo, ali danas ovo nije bilo dovoljno. Možemo biti zadovoljni sa odnosom, možemo biti zadovoljni sa onim što su naši igrači danas prikazali, pred nama je žestoka borba, ono što smo danas videli na terenu daje nam nadu da te bodove možemo negde drugde dobiti..."

MAČVA - ČUKARIČKI 1:2 (1:1)

Šabac, stadion FK Mačva. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević
Žuti kartoni: Miroljub Pešić u 69.min.(Mačva), Stefan Čolović u 25., Danilo Pantić u 38., Dimitrije Kamenović u 57., Miladin Stevanović u 69., Jovan Lukić u 82., Đorđe Petrović u 90.min. (Čukarički)

FK MAČVA: Miloš Gordić, Stefan Dabić (od 70.Ivan Obrovac), Marko Mijailović, Milan Kremenović (od 52. Miroljub Pešić), Nikola Subotić, Miloš Adamović, Stefan Tripković (od 70. Filip Pejović), Ognjen Mijailović, Aleksandar Đoković, Stefan Trimanović i Aleksandar Ćirković

FK ČUKARIČKI: Đorđe Petrović, Marko Docić, Miladin Stevanović, Đorđe Jovanović (od 75.Jovan Lukić), Mitar Ergelaš (od 62.Stefan Kovač), Dimitrije Kamenović (od 62.Nemanja Tošić), Strahinja Tanasijević, Srđan Mijailović, Stefan Čolović (od 62. Marko Rakonjac), Danilo Pantić (od 76.Milutin Vidosavljević) i Stefan Šapić

U narednom 29.kolu domaćeg šampionata, Mačva gostuje ekipi Voždovca. Utakmica se igra u Beogradu, 03.04.2021. godine.